Nasiona roślin miododajnych mix
Opis
Mieszanka gatunków miododajnych
Pszczeli pożytek - mieszanka nasion roślin miododajnych 1kg
Doskonale wiemy, jak ważne jest wspieranie działalności pszczół, dlatego w naszej ofercie przygotowaliśmy szeroki wybór asortymentu, pośród którego nasi klienci znajdą profesjonalne wyposażenie pszczelarskie. W tej zakładce naszego sklepu internetowego dostępne są także nasiona roślin miododajnych w postaci mieszanek wielu gatunków. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą oraz przekonania się, dlaczego i jak warto wspierać naszych małych przyjaciół.
Mieszanki nasion roślin miododajnych – dlaczego warto?
Działalność człowieka nie pozostaje obojętna dla środowiska naturalnego, a siejąc rośliny miododajne, możemy przyczynić się do wsparcia ekosystemu. Choć to nieprawdopodobne, pszczoły odpowiedzialne są za zdecydowaną zapyleń, w których my ludzie możemy cieszyć się pysznymi i soczystymi owocami oraz warzywami. Nektar, jaki nasi mali przyjaciele zbierają z kwiatów roślin, pozwala im tworzyć miód, który z kolei jest ich głównym pożywieniem podczas zimy. Dlatego właśnie tak ważne jest zadbanie o kondycję pszczół, abyśmy my i pozostali mniejsi i więksi mieszkańcy naszej planety mogli cieszyć się nie tylko pięknem natury, ale także jej obfitością.
Pszczeli pożytek to wspaniała mieszanka roślin miododajnych, w której skład wchodzą nasiona takich gatunków jak koniczyna, kolendra, facelia błękitna, kminek, nagietek, gryka, słonecznik, kąkol, ogórecznik i wiele, wiele więcej. A wszystko są to nasiona roślin miododajnych, czyli takich, które wytwarzają duże ilości tak potrzebnego pszczołom nektaru i pyłku. Najlepsze efekty można uzyskać, siejąc mieszanki miododajne na przełomie kwietnia i maja. Tak przygotowany pszczeli pożytek pozwoli naszym małym przyjaciołom nie tylko intensywnie pracować całą wiosnę i lato, ale także zapylać jeszcze większe ilości warzyw oraz owoców, które bez ich pomocy nie miałyby żadnych szans.
Mają Państwo dodatkowe pytania dotyczące prezentowanego w naszej ofercie pszczelego pożytku lub innych mieszanek nasion? Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego – z przyjemnością rozwiejemy wszelkie wątpliwości!
Gatunki roślin
Skład gatunkowy wraz z nazwami łacińskimi:
- Koniczyna inkarnatka Trifolium incarnatum
- Koniczyna perska Trifolium resupinatum
- Facelia błękitna Phacelia tanacetifolia
- Kolendra siewna Coriandrum sativum
- Nagietek lekarski Calendula officinalis
- Kminek zwyczajny Carum carvi
- Lnicznik siewny Camelina sativa
- Ślaz Malva sp.
- Kąkol polny Agrostemma githago
- Ogórecznik lekarski Borago officinalis
- Chaber bławatek Centaurea cyanus
- Mak polny Papaver rhoeas
- Słonecznik zwyczajny Helianthus annuus
- Gryka zwyczajna Fagopyrum esculentum
Więcej informacji:
Dane techniczne
Skład gatunkowy | Koniczyna inkarnatka, Koniczyna perska, Facelia błękitna, Kolendra siewna, Nagietek lekarski, Kminek zwyczajny, Lnicznik siewny, Ślaz, Kąkol polny, Ogórecznik lekarski, Chaber bławatek, Mak polny, Słonecznik zwyczajny, Gryka zwyczajna |
Głębokość siewu | max. 1 cm |
Uprawa gleby | staranna jak pod trawnik, wałowanie po siewie |
Norma wysiewu | 1 kg na 5 arów w warunkach optymalnych |
Termin wysiewu | od połowy kwietnia do połowy maja |
Waga | 1 kg |
Ola K.
Kupiłam te nasiona, żeby wysiać w tym roku. Nasiona wyglądają zdrowo. Mam nadzieję, że dobrze wzejdą. Pozdrawiam